fbpx

Nowe wpisy

Archiwum wpisów

Zalety palenia świec z wosku pszczelego!

Świeca z wosku pszczelego Kraina Wosku
Świeca z wosku pszczelego Kraina Wosku

O wosku pszczelim możecie przeczytać we wcześniejszych moich wpisach. Teraz troszkę o świecach. 🙂


Od czasów wynalezienia parafiny (XIX w.) świece były wykonywane praktycznie tylko z wosku pszczelego, który znany jest już od starożytności.

Świeca z naturalnego wosku pszczelego nie tylko posłuży nam jako źródło światła. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach palonej świecy z wosku pszczelego przeczytaj ten wpis.


Zacznijmy od tego, że od czasu wprowadzenia na rynek świec z parafiny, przejęły one rynek świecowy. Te z wosku pszczelego są dość rzadko spotykane. Tylko dlaczego nie mówi się otwarcie jak szkodliwe są świece z parafiny, która powstaje w procesie spalania ropy naftowej lub smoły węgla brunatnego! Podczas palenia świecy parafinowej uwalniają się niebezpieczne i rakotwórcze substancje tj. toluen i benzen. Nic dziwnego, że osoby wrażliwe przebywające w kontakcie z paloną świecą uskarżają się na ból głowy czy podrażnione oczy. Parafina w połączeniu ze sztucznymi zapachami w procesie spalania świecy tworzy razem z ozonem formaldehyd, który działa jak dym papierosowy na nasze płuca. Aż ciężko uwierzyć w to co się czyta, lecz niestety taka jest prawda. Jest to już jeden powód i to dość wystarczający by przekonać się do świec z wosku pszczelego, ponieważ wosk pszczeli nie posiada żadnych z wad, które mają świece parafinowe.

 

Zalety palenia świec z wosku pszczelego

 

Cenne składniki lecznicze, które wydobywają się ze świec woskowych są nie do przecenienia. Podczas palenia świece woskowe działają jonizująco, dzięki czemu oczyszczają powietrze łagodząc dolegliwości chorób płuc, astmy, nieżytu górnych dróg oddechowych i alergii. Podnoszą odporność organizmu, zwiększają zdolność zapamiętywania czy też stabilizują ciśnienie krwi.

Jony wydobywające się z płomienia świecy likwidują nieprzyjemne zapachy tj. dym papierosowy oraz unieszkodliwiają negatywne działanie promieniowania pochodzące od urządzeń elektromagnetycznych wytwarzanych m.in. przez komputery, telefony komórkowe, telewizory.

Aromat unoszący się w pomieszczeniu jest delikatnie miodowy, działa relaksująco i uspokajająco. Dlatego też często wykorzystywane są w aromaterapii. Pomocne są przy problemach ze snem.

Główną zaletą jest to, że spalają się bezdymnie, nie kopcą i co najważniejsze nie uwalniają do otoczenia żadnych szkodliwych substancji.

Palące ciepłe światło świecy oczyszcza sfery duchowe, uspokaja nerwy, wycisza i koi emocje oraz powoduje przepływ dobrej energii! Palenie świec woskowych korzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie i nastrój, ale wpływa pozytywnie na koncentrację, dlatego równie dobrze sprawdzą się w domowym zaciszu, jak i w naszym miejscu pracy.

Świece woskowe powinno się palić od piętnastu do sześćdziesięciu minut dziennie w celu jak najlepszego wykorzystania dobroczynnych właściwości wosku pszczelego.


Z racji na ich małą popularność ich obecność w domu na pewno Cię wyróżni i zachwyci gości. Są wyjątkowo stylowe.

Zapraszam Cię do mojego sklepu i zapoznania się z ofertą świec z wosku pszczelego!


 

Pszczoły odgrywają tutaj niezwykle ważną rolę! Pamiętajmy o pszczołach!

WOSK PSZCZELI – NATURALNY

DZIAŁANIE – PROZDROWOTNE

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Utworzenie na terenie „LGD – U Źródeł” firmy handlowo-produkcyjnej zajmującej się produkcją świec z wosku pszczelego oraz węzy pszczelej” mająca na celu aktywizację zawodową i stworzenie źródła dochodu poprzez uruchomienie działalności gospodarczej – produkcja i sprzedaż świec i węzy pszczelej. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.